კოალიცია „მედიის ადვოკატირებისთვის“ დმანისში მიმდინარე პროცესს ეხმაურება
დღეს, 2021 წლის 17 მაისს გავრცელებული ინფორმაციით, დმანისის შესასვლელთან, სადაც სამართალდამცველებმა გზა დროებით გადაკეტეს, დაპირისპირება მოხდა.
დაპირისპირებაში მონაწილე პირები ფიზიკურად გაუსწორდნენ ადგილზე მყოფ საქართველოს პირველი არხის გადამღებ ჯგუფსაც, ჟურნალისტს, ოპერატორსა და ფოტორეპორტიორს, რომლებიც დმანისში მიმდინარე მოვლენებს აშუქებენ.
კოალიცია „მედიის ადვოკატირებისათვის“ წევრი ორგანიზაციები მოუწოდებენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს გამოიძიოს აღნიშნული ფაქტი და ჟურნალისტებს მიეცეთ შესაძლებლობა თავისუფლად ასახონ დმანისში მიმდინარე პროცესები.

The Media Advocacy Coalition responds to the ongoing processes in Dmanisi
Today, 17 May 2021, a confrontation reportedly took place at the entrance to Dmanisi, where law enforcement officers temporarily blocked the road.
The participants of the confrontation physically assaulted the camera crew of the Georgian Public Broadcaster, a journalist, a cameraman and a photojournalist, who were covering the ongoing events in Dmanisi.
The member organisations of the Media Advocacy Coalition call on the Ministry of Internal Affairs to investigate the above-mentioned incident and to allow journalists to freely cover the ongoing events in Dmanisi.