ირაკლი შაიშმელაშვილის თანამდებობიდან და ქვეყნიდან წასვლის რეალური მიზეზი
პროევროპული აქციების დაწყებიდან მეშვიდე დღეს, 2024 წლის 4 დეკემბერს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ოპერატიული დაგეგმვის სამმართველოს უფროსმა ირაკლი შაიშმელაშვილმა მოულოდნელი გადაწყვეტილება მიიღო – 22-წლიანი სამსახურის შემდეგ არა მხოლოდ თანამდებობა დატოვა, არამედ საქართველოდან წასვლაც გადაწყვიტა. ოფიციალურად მან წასვლის მიზეზად ოჯახური მდგომარეობა დაასახელა. აღსანიშნავია, რომ ეს გადაწყვეტილება დაემთხვა პროევროპული საპროტესტო აქციების მიმდინარეობის პერიოდს, როდესაც რუსთაველის გამზირზე სპეცრაზმი სასტიკად უსწორდებოდა და უწყვეტად არბევდა დემონსტრანტებს.
ნოდარ მელაძესთან ექსკლუზიურ ინტერვიუში შაიშმელაშვილი პირველად საუბრობს ძალოვან სტრუქტურებში სამსახურისა და თანამდებობის დატოვების რეალურ მიზეზებზე.

On December 4, 2024, Irakli Shaishmelashvili, Head of the Operational Planning Division at the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs, made an unexpected decision to resign after 22 years of service and leave Georgia. He officially cited family circumstances as his reason for leaving his position. This announcement came on the seventh day of pro-European protests, during which special forces were aggressively dispersing demonstrators on Rustaveli Avenue.
In an exclusive interview with Nodar Meladze, Shaishmelashvili reveals the true motives behind his exit from law enforcement.