კოალიცია “მედიის ადვოკატირებისთვის” ბუბა ჩივაძის საქმეზე სათანადო რეაგირებას ითხოვს
დღეს, 05 აპრილს გავრცელდა ინფორმაცია, ჟურნალისტის, ბუბა ჩივაძის დაკავებისა და მისი იძულების წესით ქალაქ ქუთაისის მერიიდან გამოყვანის შესახებ . ქუთაისის მერიის შენობაში “ქუთაისი თუდეის” რედაქტორი პოლიციამ ძალის გამოყენებით დააკავა – უგონო მდგომარეობაში მყოფ ჟურნალისტს ხელბორკილები დაადო და საპატრულო პოლიციაში გადაიყვანა.
ჩვენი ინფორმაციით, ჟურნალისტი ამჟამად სამედიცინო დაწესებულებაში იმყოფება, თუმცა უცნობია მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა.
მივმართავთ შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაუყოვნებლივ გაასაჯაროვოს საქმის დეტალები და მოხდეს სწრაფი რეაგირება ჟურნალისტის დაკავებისა და ჯანმრთელობის დაზიანების ფაქტთან დაკავშირებით.

The Media Advocacy Coalition demands a proper response to Buba Chivadze’s case
Today, on April 5th, news emerged regarding the arrest of journalist Buba Chivadze and his removal from Kutaisi City Hall. The police forcibly arrested the Kutaisi Today editor inside the city hall, handcuffed him unconscious, and handed him over to the patrol police.
Per our information, the journalist is presently in a medical facility, but his state of health is uncertain.
We urge the Ministry of Internal Affairs to expeditiously disclose the particulars of the incident and promptly address the journalist’s detention and well-being.